top of page

רוצים לצאת ממצרים?


קשה לכם, אתם סובלים, עובדים קשה כל היום, מתענים? האם תבחרו לשנות?

רובנו בוחרים להישאר במקום הנוח והבטוח ולא לנוע אל החדש והלא ידוע. התנועה אל החדש מתרחשת הרבה פעמים מחוסר ברירה, כשכבר ממש ממש קשה וממש ממש בלתי נסבל ולעיתים יותר נדירות מתוך הקשבה לקריאה פנימית עמוקה, אמונה בה ואומץ להקשיב לקריאה הזאת ולפעול על פיה.

במקרה של בני ישראל, השינוי, יציאת מצריים, היתה תולדה של שני הגורמים. הן הקושי הבלתי נסבל והן הקול הפנימי בדמותו של משה. קול שביטא אמונה, אומץ, הראה להם דרך, אפשרות והזדמנות להתחיל מחדש.

הקושי יחד עם קול זה בליווי ההכוונה האלוהית וההבטחה לסייע ולהושיע את העם היו הזרז ליציאת מצרים.

המוכנות של עם ישראל לעזוב את הקיים לעבר הלא ידוע אינה מובנת מאליה ומייצגת את הצעד הראשון בדרך אל החופש.

הצעד הראשון הזה הינו לעבור דרך הפחד מהלא ידוע, החדש, הלא וודאי. להיות מוכן לצעוד לעבר החדש גם אם לא רואים אותו עדיין. רק על סמך קריאה פנימית, אמונה בקול הפנימי, אמונה בעצמנו ואמונה בתמיכה של הבורא/בריאה/יקום.

העם בחר בצעד הזה והגיע למדבר. מרחב אינסופי של כלום. של אין. אולי גם אתם לנוכח המצוי ולא בהכרח רצוי הקיים בחייכם בחרתם לעשות שינוי ואולי גם אתם הגעתם למדבר. רחוקים עדיין מהארץ המובטחת וכבר לא באיזור המוכר והנוח. המדבר עם כל האין שבו הוא גם מרחב עצום להכרות עצמית, מפגש עם הכוחות והעוצמות הפנימיות. מפגש עם השפע המגיע מבפנים. וזיהוי והכרה בניסים המתקיימים למרות התנאים הלא פשוטים.

זה גם הזמן והמרחב ליצור. לבחור. לבדוק אפשרויות. לאן אפשר להתקדם, תוך הכרת תודה על היש.

בסיפור המקראי נשלחו המרגלים לבדוק את מידת היתכנות האפשרות הרצויה של כיבוש וישוב הארץ. התשובות שהגיעו היו ברובן שליליות. חסרות אמונה בכוחות, תבוסתניות. מושפעות מהתפיסות הישנות של החולשה, העבדות, חוסר הכוחות וחוסר האמונה בתמיכת הבורא/היקום.

מהמקום הזה קשה להתקדם וליצור מציאות חדשה.

במקום להיות בהכרת תודה על מה שהשיגו עד כה, החופש והאפשרות ליצירת החדש, הניסים הגלויים במדבר בו סופקו כל צרכיהם, העם מתלונן מתייאש ומאבד אמונה, ומה שהובטח כאפשרי ע"י משה והבורא הופך לבלתי אפשרי בעיני העם.

בלי אמונה, כוחו של העם להתקדם וליצור עולם חדש, נמוג. הם אפילו מצטערים על כך שעזבו את מצרים, את השעבוד המוכר.

כמה פעמים זה קרה גם לכם שהריאליזם וחוסר האמונה, חוסר היכולת להכיר בטוב הקיים ובכוחות ליצור עוד טוב חדש, החזירו אתכם אחורה, למקום הבטוח, למגבלה?

הפתרון של אלוהים בתנ"ך הינו להרוג את הישן. במקום זאת משה משיג לעם ארכה של 40 שנה בהן הישן ימות באופן טבעי ותינתן הזדמנות לחדש לצמוח, ללבלב ולהתפתח.

אז כן, לפעמים צריך סבלנות ואורך רוח כדי לשנות וליצור חדש. אבל לא חייבים 40 שנה ולא חייבים למות.

אפשר להתחיל בתנועה דרך הפחד ולמרות הפחד. לעשות,לפעול למרות אי הידיעה. לשנות בכיוון הרצוי.

להוקיר תודה ולדבוק באמונה תוך בדיקת האפשרויות ושמיעת הדעות השונות.

לשחרר את הישן שכבר לא מקדם אותנו ולא יוצר אפשרויות חדשות עבורנו ולאפשר לחדש ללבלב, לחיות וליצור את החזון.

כלים של אקסס שיכולים לעזור לנו בכך הם לשאול שאלות פתוחות שיכולות להביא אפשרויות חדשות למודעות שלנו.

יש גם שאלות ספציפיות של אקסס כמו

מה עוד אפשרי? איך זה נעשה יותר טוב מזה?

כלי נוסף הוא השאלה מה טוב בזה שאני לא קולטת?

או ארבע השאלות - מה זה? מה אני עושה עם זה? האם אני יכולה לשנות את זה? איך אני יכולה לשנות את זה?

כלי חשוב נוסף הינו להרוס את כל התפיסות שלי את עצמי כל בוקר ולשאול מי אני היום? מי אני רוצה להיות היום? מה אני רוצה ליצור היום? פתח להתחלות חדשות.

אותו הדבר אפשר לעשות לגבי מערכות היחסים שלי עם אנשים, מצבים, מרחבים. פתח להתחלה חדשה. להרוס את הישן ולאפשר לחדש להיווצר בינינו. זה מאפשר ליצור משהו שונה ביני לבין אותם אנשים שאני מכירה שנים.

כלי נוסף של אקסס הינו רעיון הבחירה ל 10 שניות. האפשרות לבחור מחדש כל עשר שניות. הידיעה שבחירה לא חייבת להימשך יותר מעשר שניות היא מרחב גדול לחופש, יצירתיות ושחרור. בלי להיתקע בעבר, בחרטה, בלי להיתקע.

כלי נוסף הינו להקשיב לאנשים שמחזקים אותנו ומראים לנו איך מה שאנחנו רוצים אפשרי במקום להקשיב לקולות המחלישים ומקטרגים. לחפש את ההשראה בתוכנו ומסביב. להיות בקשר עם האנשים שנותנים לנו גב.

מאחלת לנו את החרות לשנות, לדבוק באמונה ובהוקרת התודה ולהתחדש בכל מובן במקומות בהם אנחנו תקועים, קפואים ומעוניינים בשינוי.

לסיכום כמה ניקויים אנרגטיים והורדות אנרגטיות של ידע ותחושות המאפשרות לנו שינוי ויצירת מציאות שונה בהקשר לנושא הפוסט. הניסוח מופיע הן בגירסת התטא הילינג כהורדה והן בגירסת אקסס קונשסנס כשאלה :

שאלות וניקויים ע"פ אקסס קונשסנס-

מה יאפשר לכם להתקדם בלי לאפשר לפחד להשאיר אותנו במקום? כל מה שמונע את זה מוחנים למחוק בלי ליצור מחדש?

מה יאפשר לכם לעבור דרך הפחד ללא מורא? :)

מה יאפשר לכם להשאיר את מצריים מאחור וליצור את העתיד על סמך הפוטנציאל הגבוה האפשרי? רמה יאפשר לכם ליצור את העתיד בלי להיות מוגבלים ע"י התנסויות העבר? ליצור אותו מתוך מרחב אפשרויות אינסופיות מטיבות? כלמה שמונע מוכנים להרוס מבלי ליצור מחדש?

מה יאפשר לכם לחיות מתוך הכרת תודה על היש, תוך הכרה האפשרויות המרחיבות עוד יותר ויכולתכם להגשים אותן? כל מה שמונע את זה...

מה יאפשר לכם להאמין בעצמכם ולהיות פתוחים לקבל את תמיכת היקום בכל מצב? כל מה שמונע...

מה עשיתם חיוני בעל ערך ואמיתי בלהרחיק את עצמכם ולמנוע מעצמכם את הארץ המובטחת? כל מה שזה מעלה מוכנים למחוק בלי ליצור מחדש?

מה יאפשר לכם להגיע לארץ המובטחת? איזו אנרגיה מרחב ותודעה אתם וגופכם יכולים להיות שיאפשרו פה שינוי? כל מה שמונע מוכנים למחוק מבלי ליצור מחדש?

מה יאפשר לכם להגיע אל וליצור את הארץ המובטחת בלי לחכות 40 שנה? בלי לחכות חיים שלמים? בלי למות רגע לפני? שכל מה שמונע מוכנים למחוק בלי ליצור מחדש?

הורדות תטא הילינג -

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להתקדם בלי לאפשר לפחד להשאיר אותנו במקום?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש לעבור דרך הפחד ללא מורא? :)

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להשאיר את מצריים מאחור וליצור את העתיד על סמך הפוטנציאל הגבוה האפשרי? רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש ליצור את העתיד בלי להיות מוגבלים ע"י התנסויות העבר? איך ליצור אותו מתוך מרחב אפשרויות אינסופיות מטיבות?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש לחיות מתוך הכרת תודה על היש תוך הכרה באפשרויות המרחיבות עוד יותר וביכולתכם להגשים אותן?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להאמין ביכולתכם ובתמיכת הבורא/היקום בכל מצב?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להגיע לארץ המובטחת? שזה אפשרי עבורכם? שאתם ראויים לכך?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להגיע לארץ המובטחת בלי לחכות 40 שנה? בלי לחכות חיים שלמים? בלי למות רגע לפני? שזה אפשרי עבורכם? שאתם ראויים לכך?

אמרו כן, והידע האנרגטי הזה מוטמע בכם. אתם יכולים גם לדמיין כעין מפל אנרגטי של אור או מים היורד אליכם ובתוכו כל הידע והתחושות מההורדות. התהליך הזה יוצר בכם נתיבים חדשים של תפיסת המציאות והתנהלות במציאות. פתיחה של אפשרויות חדשות.

חג שמח!

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
RSS Feed
bottom of page