top of page

מי הבוס? השושלת שמושלת, ודאונלודים של תטא הילינג


עד כמה אנחנו חופשיים בבחירה שלנו? עד כמה אנחנו בוחרים על סמך האנשים בחיינו להם אנחנו מתנגדים או הפוך האנשים שאנחנו אוהבים ורוצים להתקרב אליהם ולשם כך אנחנו עושים הכל כדי להצליח בכך כולל לשכוח מי אנחנו באמת? עד כמה אנחנו בוחרים מהאינדיבידואל שאנחנו ועד כמה אנחנו מנוהלים באופן לא מודע ע"י השושלת שלנו?

כשאבי מת, דברים שחשבתי שרציתי איבדו משמעות. איבדתי כיוון מוגדר וברור.

הבחירה שלי בחייו היתה להוכיח את עצמי נגדו ועבורו. להצטיין, לעשות דוקטורט ישיר, אלו היו היעדים. כשהוא נפטר, המוטיבציה נעלמה. לא הייתי צריכה להוכיח דבר,לא היה למי להתנגד וממי לקבל אישור.

המרחב הזה הוביל אותי להתנסות ולחפש דברים אחרים ממקום מחובר יותר לעצמי. דברים שייתכן ולא הייתי עושה באותה התקופה אלמלא מותו.

זו דרך אחת בה הורים יכולים להשפיע על ילדים. יש עוד דרכים בהן הורינו, ולא רק הורינו, אלא כל אבות ואמהות השושלת שלנו משפיעים עלינו.

בתטא הילינג אנחנו מדברים על כך שאמונות בתת המודע מנהלות ויוצרות את חיינו. יש ארבע רמות אמונה. רמה אחת הינה רמת היסוד. אלו כל האמונות שנוצרו מהרחם והלאה.

רגשות, מחשבות ואירועים שהורינו עברו בזמן ההריון יכולים להשפיע עלינו. משפטים שאמרו לנו דמויות משמעותיות בחיינו, בבית, בבית הספר, בסביבה, יכולות להשפיע וליצור אמונות מגבילות או מעצימות.

נמצא כי עד גיל 5/6 ילדים נמצאים במצב של גלי תטא רוב הזמן, ומחשבות,אמונות ורגשות של בני משפחה ומטפלים עיקריים יכולים להיות מוטמעים בהם בקלות כשהם בגלים האלה, לטוב ולרע.

רמת האמונות השניה עליה אנחנו מדברים בתטא הילינג הינה הרמה הגנטית. אלו כל האמונות שעברו אלינו בדנא מהשושלת שלנו – ההורים של ההורים שלנו, ההורים שלהם וכך הלאה.

אירועים, טראומות, למידות, אמונות, תפיסות עולם, עוברות בדנא. כך אנחנו כביכול מוכנים יותר לעולם על סמך ניסיונם של הקודמים לנו בשושלת.

במדע יש סימוכין להשפעות סביבתיות על הדנא.

יש ענף שלם בגנטיקה הנקרא אפיגנטיקה, המראה כיצד התנסויות בשושלת יכולות להפעיל ולהשתיק גנים קיימים, כך שתוצאות התנסות הסבא למשל באה לידי ביטוי בביולוגיה של הנכד.

סבא שרעב בזמן מלחמה או בזמן אסון סביבתי, יכול להוביל לנכד שמן, כתוצאה מהפעלת גנים מסויימים שמאיטים חילוף חומרים, מייעלים ניצול מזון ומגבירים אגירת שומנים - הסתגלות שהינה מאד מועילה השרדותית במצבי רעב ומלחמה.

שתי רמות אמונה נוספות הינן הרמה ההיסטורית – גלגולים קודמים ותודעה קולקטיבית ורמת הנשמה – אמונות שמלוות אותנו המון תקופות חיים והינן מאד מהותיות בתוכנו, עד כדי כך שהן חלק מהנשמה שלנו.

קיום אמונות ברמה הגנטית ע"פ גישת התטא הילינג ממחיש את העובדה שאנחנו מנוהלים על ידי הקודמים לנו בשושלת. ההתנסויות שלהם וההבנות שלהם מתוך ולגבי החיים משפיעות עלינו היום.

כך לדוגמא, אדם שסבו פשט רגל כעצמאי מנוהל ע"י האמונה שזה מסוכן להיות עצמאי ולמרות רצונו להיות עצמאי הפחד הלא מודע משאיר אותו כשכיר. בתטא אנחנו יכולים לזהות את האמונות הללו להביאן למודע, לשנותן וליצור יותר מרחב לבחירה חופשית ואותנטית.

ללא מודעות, ההשפעות האלה של השושלת יכולות להיות מאד משמעותיות ויכולות לפעול כשחזור של דפוסים ואירועים במשפחה וגם כצורך לא מודע של בני משפחה לתקן טראומות ואירועים שחוו בני משפחה בשושלת.

זה יכול לבוא לידי ביטוי בכך שקיימת חזרתיות במשפחה, של תאונות מסויימות, נישואים לא מתאימים, בחירת מקצועות מסויימים ועוד.

יש גישה שנקראת קו עץ המשפחה שמרחיבה על כך וממש מראה שבני משפחה הממוקמים במיקום מסוים במשפחה הגרעינית – למשל ילד מס' שלוש (סופרים גם הפלות ) משחזר דפוסים של בן משפחה מדורות קודמים, שהיה גם הוא מספר 3 במשפחה הגרעינית שלו. ידע זה אומץ והורחב ונמצא בשימוש גם בשיטה הנקראת ריקול הילינג.

הסתכלות על העבר שלנו ושל השושלת שלנו, מציאת סיפורים שהוסתרו מאיתנו אך מתקיימים בתת המודע הקולקטיבי של השושלת, ומתוך כך זיהוי ומודעות למקומות בהם אנחנו משחזרים דפוסים באוטומט, יכולה להביא שינוי, חופש וריפוי. ולא רק לנו.

כמו שאנחנו מושפעים מהשושלת אנחנו גם יכולים להשפיע.

ברגע שיש לנו יותר מודעות, הבנה והסתכלות אחרת על הסיפורים בתת המודע, על החיים ועל האוטומט שלנו, אנחנו יכולים ליצור ריפוי בעצמנו, בשושלת שלנו ובהמשך השושלת, בדורות הבאים – ילדים, נכדים והלאה.

יש דרכים שונות להגיע למודעות הזאת - תטא הילינג, ריקול הילינג, אקסס בארס / אקסס קונשסנס ועוד דרכים. בחרו בכך והדרך המתאימה לכם תתגלה :)

בינתיים, כמה דאונלודים שיכולים לסייע בדרך -

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להיות חלק מהשושלת בלי החובה לחזור על דפוסים משפחתיים? בלי החובה לתקן את מה שהתקלקל בדורות הקודמים?

מה זה אומר ואיך זה מרגיש להיות חלק מהשושלת ועדיין לדעת להבחין בין הבחירה הנשמתית האישית לבין הבחירה המשפחתית?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש לזהות את הדפוסים המשפחתיים /שושלתיים?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש להשתחרר מהאוטומט שלהם בכם?

רוצים לדעת מה זה אומר ואיך זה מרגיש לחיות בלי לשאת את כובד האכזבות, כשלונות, טראומות, שיפוטים ומסקנות של הדורות הקודמים?

רוצים לדעת איך לקבל את החוזקות של התנסויות השושלת בלי לקבל את הקבעונות והטראומות של הדורות הקודמים?

רוצים לדעת איך לקבל את המעלות שפותחו בשושלת בלי הכאב, השיעורים, השיפוטים והמחירים ששולמו בדרך?

רוצים לקבל את הפרספקטיבה של הבריאה על השיעורים של הדורות הקודמים?

רוצים לדעת שהטראומות, האשמה, הבושה וחוסר הערך שהתקיימו בדורות הקודמים הסתיימו? שאתם יודעים מי אתם גם בלי לקחת על עצמכם את חטא האדם הקדמון ואת כל חטאי השושלת? רוצים לקבל את הפרספקטיבה הגבוהה של הבריאה על המונח חטא? ולהבחין בין התפיסה האנושית לתפיסה האלוהית של זה? רוצים לדעת איך להסתכל על התנסויות העבר והתנסויות הדורות הקודמים בלי שיפוטיות ומתוך ראייה רעננה, אוהבת וחומלת?

רוצים לשלוח אהבה לכל השושלת ולשלוח ריפוי לכל מי שמוכן לקבל בשושלת, בדורות הקודמים ובדורות הבאים ולהשלים ולסיים נדרים, שבועות, מחוייבויות וטראומות מעבר?

אמרו כן וזה נעשה.

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
RSS Feed
bottom of page