top of page

דפוסי חשיבה

?מה מעכב אותנו בחיים? מה מונע מאיתנו להגשים את מלוא הפוטנציאל

מאמר הזה יתמקד בסוג אחד של מקלות שאנחנו שמים לעצמנו בגלגלים וכיצד הם יכולים לגרום לנו לנסוע פול גז בניוטרל

מקלות ספציפיים ולא תמיד מודעים הינם דפוסי חשיבה שונים שהפנמנו, קיבלנו והתנסנו במהלך החיים. חלקם היו אמת בזמנם, חלקם שרתו אותנו היטב אך הגיעה העת בה אינם משרתים אותנו יותר ושחרורם מאפשר לנו להתקדם בכיוון הרצוי עבורנו.

דפוסי החשיבה מפעילים אותנו כמו תוכנה. התוכנות שלנו יכולות להיווצר בחיים האלה , הן יכולות לעבור אלינו בתורשה, יכולות לבוא איתנו מחיים קודמים, משורש הנשמה או מהתודעה הקולקטיבית אליה אנו משתייכים (ויכולות להיות כמה תודעות כאלה).

יכולות להיות לנו תוכנות סותרות שנוצרו בסיטואציות שונות או הוטמעו בנו דרך למידה מאנשים משמעותיים שונים בחיינו שתפסו את העולם אחרת אחד מהשני. ישנן תוכנות מודעות, אך ישנן גם המון תוכנות המאוחסנות בתת מודע ולשם אימות המצאותן ניעזר בבדיקת שרירי קינסילוגית.

התוכנות הללו משפיעות הן על ההתנהגות שלנו והן על האירועים בהם נתמקד בחיינו.

אדם המאמין שהוא כישלון, שכל מעשיו נדונים לכישלון ושאין תוחלת במאמציו יתמקד בחייו במקרים שיהיו בהתאמה עם תפיסתו. כל כישלון שיחווה יועצם וייזכר יותר ובכך יחזק את התוכנה של הכישלון כך שכמו כדור שלג חוויית הכישלון תתחזק יותר ויותר בחייו ועוד לפני שינסה משהו בראשו יראה את הכישלון ובכך גם יגרום לעצמו להיכשל או להימנע מעשייה.

אדם המבקש שינוי במקום עבודתו אך מחזיק את התוכנה שכל שינוי הוא לרעה (אפילו אם קיימת בתוכו התוכנה ההפוכה שכל שינוי הוא לטובה) יתנסה בקושי לשחרר את הישן וליצור חדש בחייו. אם האמונה הזאת גם מתחברת לקונפליקט כלכלי לפיו העבודה הנוכחית מספקת ביטחון ושינוי עלול להוביל לאיבוד בטחון זה, ייתכן ולאמונות ולפחד יהיה ביטוי פיזי של כאב גב תחתון, הקשור לנושאים של ביטחון כלכלי.

כמטפלי תטא נתחיל בסריקה של האדם והסימפטום איתו הוא מגיע לטיפול, נברר מתי הסימפטום הזה החל, האם האדם זוכר איזשהו אירוע ספציפי שקרה אז ובתהליך חקירה המשתף את האדם, נמצא את התוכנה, אמונת השורש שיצרה את הסימפטום הפיזי ואת תחושת התקיעות בחיים. לאחר שמבינים כיצד תוכנה זו שירתה את האדם בעבר ניתן לשלוף אותה ולהחליפה בתוכנה מיטבית.

אם ביצענו שליפה של התוכנה אך היא לא נשלפה נבדוק האם יש נדרים/שבועות/ חוזים המחזיקים את האמונה הזאת ולא מאפשרים לה להשתחרר.

במקרה כזה נסיים את הנדר, נשלוף אותו מהאדם, נעלה אותו לאור הבריאה ונחליף באהבה ללא תנאי מאנרגיית המקור.

נדרים, שבועות וחוזים הינם תוכנות מאוד חזקות היכולות לעכב אותנו מלמצוא זוגיות, שפע כלכלי, אושר, בריאות.

ייתכן ונדרנו נדר בחייים האלה או בחיים קודמים.

נדרים, שבועות וחוזים יכולים להיווצר על ידינו בעקבות התנסויות שחווינו ונשבענו לא לחוות שוב או בשל תפקידים כמו נזירות שלקחנו על עצמנו בחיים קודמים.

כאבים יכולים להיעלם תוך כדי העבודה ואת מקומם מחליפה תחושת הקלה, קלילות, חיבור ושמחה.

אם תוך כדי טיפול עולים כאבים שלא היו קודם, נחקור כל כאב וכאב עד להיעלמותו כי זו דרכו של הגוף לאותת לנו על תכנים נוספים הרלוונטיים לנושא המטופל שיש לנקותם מהמערכת.

תטא הילינג הינה כלי שימושי ויעיל להסרת מקלות דפוסי החשיבה שנתקעו לנו בין הגלגלים והיא מסייעת לנו לנסוע בנתיבי החיים בצורה חלקה ומוצלחת ככל האפשר, מתוך בחירה מודעת.

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
RSS Feed
bottom of page